به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


چملاتی زیبا از ائمه اطهار(ع) ر باب عدالت و داد بهمناسبت یک سالگی وبلاگ

*‌هر كسي كه مورد حساب قرار گيرد، عذاب مي‌شود. (‌ترازوي عدالت خداوند الهي به گونه‌اي است كه ريزترين اعمال را هم حساب مي‌كند، پس افراد كمي هستند كه در حساب قرار گرفته و بدون عذاب خارج شوند.)((حضرت محمد (ص)))
*خوش به حال كسي كه ناداني را رها كرده (به دنبال) برتري (به واسطه‌ي كسب علم است) و به عدالت رفتار مي‌كند.((حضرت محمد (ص)))
*عدالت خوب است ولي (اگر) در فرمانداران (و حاكمان) باشد، نيكوتر است. (زيرا عدالت از طرف حاكمان برجسته است و مورد توجّه مردم مي‌باشد.)((حضرت محمد (ص)))
*يك ساعت عدالت، از يك سال عبادت بهتر است. (زيرا بي‌عدالتي، فضاي نا امني را به وجود مي‌آورد به طوري كه تعدادي از مردم نسبت به تمام چيزها حتّي عبادت خداوند هم به شك مي‌افتند.)((حضرت محمد (ص)))
*زمين از ظلم و دشمني پر مي‌شود و سپس مردي از خاندان من خارج شده و زمين را از عدل و انصاف پر مي‌كند همان طوري كه از ظلم و دشمني پر شده بود.((حضرت محمد (ص)))
*بزرگ‌ترين گناه، بدگماني نسبت به خداوند است. (‌كه مثلاً در عدالت و بزرگي و قدرت و .... خداوند بدگمان باشد.)((حضرت محمد (ص)))
*كسي نمي‌ميرد، مگر اين كه (بايد) ‌به خداوند، گمان خوب داشته باشد. (يعني خداوند در بعد از مرگ، با عدالت كامل، رفتار مي‌كند.)((حضرت محمد (ص)))منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است